Československé sdružení uživatelů TeXu

Přednáška Víta Novotného: Práce s jazykem Markdown v rámci TeXových dokumentů

Začátek ve 13.45 hodin v sobotu 17. prosince 2016 v budově Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity (Zemědělská 1, 613 00 Brno) v posluchárně s označením Q02 v přízemí budovy Q.

Markdown je oblíbený značkovací jazyk pro přípravu strukturně jednoduchých dokumentů. V rámci přednášky si představíme makrobalík markdown a ukážeme si, jak jej lze využít pro sazbu dokumentů v jazyce Markdown. Zaměříme se na konfiguraci makrobalíku, na způsoby jeho využití v různých TeXových formátech a na problémy, se kterými se může uživatel při práci s balíkem střetnout.

Autor je magisterský student Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně a projekt sazby rozšířeného značkovacího jazyka Markdown v TeXu, o kterém bude referovat, zpracoval v rámci projektu děkana FI MU. Ve své bakalářské práci se věnoval návrhu TeXové šablony fithesis3 a obhájil ji na téma Forma odborných závěrečných prací v LaTeXu.

Novinky

V sobotu 15. prosince 2018 se bude v Brně (Mendelova univerzita, Zemědělská 1) konat valná hromada CSTUG. > více
Zdeněk Wagner přednesl v sobotu 9. prosince 2017 na Mendelově univerzitě v Brně zvanou přednášku při valném shromáždění CSTUG. Prezentace je ... > více
V sobotu 9. prosince 2017 se bude v Brně (Mendelova univerzita, Zemědělská 1) konat valná hromada CSTUG. > více
Od soboty 29. 4. do středy 3. 5. 2017 se u polského jezera Bachotek konala společná konference sdružení GUST a TUG. > více
Vylepšili jsme web CSTUG – nyní má hezké URL. > více

> starší zprávy